Choroby zakaźne – Rzęsistkowica, Kiła, Trąd, Lamblioza, Czerwonka

Rzęsistkowica

Zarazki, które wywołują tą chorobę nazywają się rzęsistkami i pochodzą z tak zwanej rodziny wiciowców. Miejscami bytowania tych pierwotniaków są najczęściej: cewka moczowa, pochwa oraz gruczoł krokowy. W ludzkim organizmie pierwotniaki te występują w niewielkich ilościach i nie wywołują żadnych reakcji niepożądanych. Gdy jednak to tej małej ilości „dołączą” inne to wtedy w wyniku ich nagromadzenia pojawia się choroba o nazwie rzęsistkowica. Zarazek ten rozwija się głównie w ciele kobiecym jednak może pojawić się także u mężczyzn. U kobiet objawami tej choroby są: uczucie pieczenia w trakcie mycia, swędzenie, pieczenie w pochwie, wydzielina z pochwy, która ma nieprzyjemny zapach, jest zielona i pienista. Czytaj dalej Choroby zakaźne – Rzęsistkowica, Kiła, Trąd, Lamblioza, Czerwonka

Choroba refluksowa – objawy, przyczyny, leczenie, diagnostyka i dieta.

Refluks żołądka

Refluks jest chorobą mówiąc wprost polegającą na cofaniu się do przełyku kwaśnej treści z żołądka. Z tego powodu choroba ta nazywa się również refluksem przełyku lub żołądka. Przyczyną danego cofania się treści jest problem ze sprawnością zwieracza dolnego przełyku.

Na refluks chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni niezależnie od wieku. Może ona również rozwinąć się u małych dzieci jak i osób starszych. Jednak najczęściej wykrywa się ją u ludzi po czterdziestym roku życia. Co najgorsze wielu z chorych nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Niekiedy nie wskazuje ona żadnych objawów. Nieliczni mają objawy danej choroby, ale za to badania jakie są wykonywane w celu dokonania ostatecznej diagnozy mają wynik pozytywny. Czytaj dalej Choroba refluksowa – objawy, przyczyny, leczenie, diagnostyka i dieta.